שמחות להכריז על

אתגר נשי ומרגש לחנוכה

#מאירות_בעצמנו2

לומדות > כותבות > מוסיפות אור בעצמנו ולאחרות

הרשמי עכשיו לסדנת הסיכום של האתגר
עם עידית שלו:

3 כלים להפחית דאגה ולהוסיף שמחה בחיים

אחרי ההרשמה תקבלי גם את הקישור להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של אתגר חנוכה

Play Video

מה כוללת ההשתתפות באתגר?

שלב ראשון

הרשמי בעמוד הזה - ולאחר ההרשמה תקבלי במייל את הקישור לקהילת הווטסאפ שלנו

שלב שני

בכל אחד מערבי החנוכה תקבלי בקבוצת הווטסאפ סרטון עם לימוד ומשימה לתרגול וכתיבה למהלך היום

שלב שלישי

את ה"מלאכות" שתכתבי את מוזמנת לשתף באתר מיוחד ולתת מהאור שלך לנשים אחרות

שלב רביעי

ניפגש ביום שני, 26.12, ב' טבת בשעה 20:30 לסדנת סיכום עם עידית לכל הלימוד: 3 כלים להפחית דאגה ולחיות בשמחה.

סדנת הסיכום עם עידית שלו:
3 כלים להפחית דאגה ולהוסיף שמחה בחיים

יום שני 26.12, ג' טבת, בשעה 20:30

אולי רצית לשאול...

ימי החנוכה הם ימים של אור, כל אחד ואחת בביתו מדליק את החנוכיה ומציפים יחד את הרחובות באורות קטנטנים המקרבים בינינו.


לכבוד חנוכה אספנו חלקיקים מימימה ע"ה שעוסקים באור הפנימי שלנו, בכל ערב, אל מול הנרות, ניקח נושא אחר נלמד ובעקבותיו נצא לכתיבה היוצאת מתוך הנפש – לא, זו לא כתיבה יוצרת. זו כתיבה שמספרת את הנפש כל אחת ואחת ממקומה.

נלמד למצוא את האורות הקטנים שבנו, על זוגיות, על הורות וחינוך ילדים, נלמד על היחס לגוף שלנו ועוד נושאים רלוונטים וחשובים.


כדי להעצים אחת את השנייה – המשתתפות מוזמנות להעלות את המלאכות שיכתבו לאתר מיוחד וגם לפרסם באינסטגרם ולתייג אותנו עם ההאשטג #מאירות_בעצמנו.

אין פה פרס בקצה – אבל יש לנו מטרה אחת – להעצים אחת את השנייה, לייצר אנרגיה נשית, טהורה ומרפאת שתשמח ותעודד כל אחת ממקומה וכמובן תפיץ הרבה ברכה לעולם
לכלום, כמעט כלום. זה לא עולה כסף, ואת לא חייבת לכתוב. הדבר היחיד שעלייך להתחייב עליו הוא הרצון להפיץ אור לעולם בימי החנוכה. מסכימה?

הרשמי עכשיו לאתגר הכתיבה של חנוכה
ולסדנת הסיכום עם עידית שלו

אחרי ההרשמה תקבלי גם את הקישור להצטרפות לקבוצת הווטסאפ

מהו לימוד ימימה?

אתגר הכתיבה המשותף והלימוד יהיה כולו בהשארתה של ימימה אביטל ע"ה, האמא הרוחנית של לימוד "חשיבה הכרתית" המוכר לכולם כ"שיטת ימימה".

ימימה אביטל ע"ה, נצר למשפחת מקובלים ממרוקו, עלתה לארץ בגיל 20 והתגוררה בבאר-שבע.
ימימה הייתה פסיכולוגית בהכשרתה ופיתחה לימוד עמוק על בסיס פסיכולוגי ורוחני-קבלי, הנקרא "חשיבה הכרתית". ימימה לימדה במשך השנים מאות תלמידים ותלמידות שהגיעו אליה, תחילה בתל אביב ולאחר מכן ב"מכון מעיין" בהרצליה. ימימה הלכה לעולמה בשנת תשנ"ט (1999), בגיל 70, ונקברה בבית העלמין בבאר שבע. במשך השנים הייתה בקשר הדוק עם גדולי הדור של אותה עת – הרבי מלובביץ' והרב כדורי, ורבנים רבים נוספים היו מגיעים להתייעץ איתה.
בכל השנים ימימה שמרה על ריחוק מתלמידיה כדי שלא יפתחו תלות בה ובדמותה. בזכות צניעותה והליכותיה ממשיכים היום אלפי התלמידים שלה להעביר את משנתה לדורות הבאים.

על לימודי חשיבה הכרתית

לימוד "חשיבה הכרתית" שניתן לנו מפי ימימה אביטל ע"ה הוא לימוד שמעורר התבוננות חדשה ומיטיבה על עצמך ועל חייך, ומתוך כך נוצרת התפתחות טבעית ורציפה. הלימוד הוא תמיד יחסי וכל מה שמבינים בתוך השיעור הוא חלקי, אי אפשר להבין הכל תמיד, אולם – "איזהו עשיר השמח בחלקו". בכל נקודת זמן שבה אנו נמצאים אפשר להתעשר בהבנות מתוך הלימוד.
 
הנחת היסוד בלימוד היא שהכרת הטוב קודמת לכל, ולכן כשנכנסים אל הלימוד הולכים עם הדברים שמובנים לנו ולא מתאכזבים ממה שלא מובן לנו. כשמשהו לא מובן לנו אפשר לשמוח מפני שזהו לימוד הפונה בעיקר אל הנפש ואל הנשמה, הוא לא שייך אל השכל המנתח והמפרק אלא ללב הצמא להתחדשות.
 
עיקר גדול בלימוד הוא לשבת עם מחברת אישית ולכתוב את ההבנות האישיות שהתעוררו בעקבות המילים. אפשר לכתוב מה אנו מבינים ואפשר לכתוב גם את מה שאנחנו לא מבינים. מתוך הכתיבה הנפש מתפתחת.
 
הלימוד בנוי מהטקסט המקורי כפי שקיבלנו מימימה ע"ה, ולאחריו הרחבה לאור הלימוד.

אתגר חנוכה תשפ"ג

מבית

ניהול ושיווק:

השיעור הכתוב - בחרי מסלול תשלום:
השיעור המשולב - בחרי מסלול תשלום: