מה זה "חשיבה הכרתית"?

לימוד "חשיבה הכרתית" (הנקרא גם: "שיטת ימימה") שניתן לנו מפי ימימה אביטל ע"ה הוא לימוד שמעורר התבוננות חדשה ומיטיבה על עצמך ועל חייך, ומתוך כך נוצרת התפתחות טבעית ורציפה. הלימוד הוא תמיד יחסי וכל מה שמבינים בתוך השיעור הוא חלקי, אי אפשר להבין הכל תמיד, אולם – "איזהו עשיר השמח בחלקו". בכל נקודת זמן שבה אנו נמצאים אפשר להתעשר בהבנות מתוך הלימוד.

הנחת היסוד בלימוד היא שהכרת הטוב קודמת לכל, ולכן כשנכנסים אל הלימוד הולכים עם הדברים שמובנים לנו ולא מתאכזבים ממה שלא מובן לנו. כשמשהו לא מובן לנו אפשר לשמוח מפני שזהו לימוד הפונה בעיקר אל הנפש ואל הנשמה, הוא לא שייך אל השכל המנתח והמפרק אלא ללב הצמא להתחדשות.

עיקר גדול בלימוד הוא לשבת עם מחברת אישית ולכתוב את ההבנות האישיות שהתעוררו בעקבות המילים. אפשר לכתוב מה אנו מבינים ואפשר לכתוב גם את מה שאנחנו לא מבינים. מתוך הכתיבה הנפש מתפתחת. הלימוד בנוי מהטקסט המקורי כפי שקיבלנו מימימה ע"ה, ולאחריו הרחבה לאור הלימוד.

למי מתאים הלימוד?

לכל אחד ואחת. אין צורך בידע מוקדם או במחויבות כלשהיא. לימוד "חשיבה הכרתית" אינו שיטה אלא דרך להתבוננות על החיים, אמצעי לגעת במהות החיים ולחיות אותם כפי שהם.

הלימוד מושתת על "ואהבת לרעך כמוך", ועוסק הן ב"סור מרע" – מציאת החסמים המונעים מאיתנו להתקרב אל עצמנו ואל הזולת, והן ב"עשה טוב" – מציאת הטוב הטמון בנו, האורות הגנוזים שנבראו בנשמתנו ומאפשרים לנו להיות בנוכחות מלאה בתוך החיים עצמם. הלימוד מחבר בין הלב והמחשבה ומסייע לנו למחול על העבר ולעורר את ההתפתחות בהווה. אנו לומדים להאמין ברצונות שלנו, להכיר ולהוקיר אותם, ולומדים לבנות את מערכות היחסים המשמעותיות בחיינו מתוך אהבה, קרבה ונתינה.

אהבת? תעבירי את זה הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
כללי

מה זה "חשיבה הכרתית"?

לימוד "חשיבה הכרתית" (הנקרא גם: "שיטת ימימה") שניתן לנו מפי ימימה אביטל ע"ה הוא לימוד שמעורר התבוננות חדשה ומיטיבה על עצמך ועל חייך, ומתוך כך

כללי

לכולנו יש תיקון

"יש לכולן תיקון,החומר ניתן בשביל כולן,את שייכת" (ימימה). חנוכה קרב לסיומו, עם חנוכיה מלאה ומאירה. בכל יום הוספנו עוד נר, והערב אנו מדליקות אור גדול